Skip to content Skip to footer

PAM Saint Gobain – Pont a Mousson, France

ClientNew manufactureYearJanuary, 2023AuthorTom JonesShare

PAM – SAINT GOBAIN

SAINT-GOBAIN PAM jest światowym liderem w produkcji kompleksowych systemów rurowych z żeliwa sferoidalnego. Działając w dwudziestu krajach na pięciu kontynentach jest globalnym liderem w produkcji asortymentu rurowego, armatury i kształtek dla przemysłu działającego na rynku wodociągowym i kanalizacyjnym. Firma EKO-INŻ zrealizowała dla grupy Saint Gobain projekt, wykonanie, dostawę i kompletny montaż reaktora do zatrzymywania pyłów przemysłowych w aglomerowni surowców dla wielkich pieców huty Saint – Gobain PAM. Inwestycja obejmowała wykonanie i montaż 50 metrowego reaktora z rurowym przewodem odprowadzającym gazy, którego średnica wynosiła blisko 3,5 metra. Projekt zawierał również opracowanie i wykonanie podpór, zapewniających stabilność konstrukcji; cynkowaną klatkę schodową; podesty komunikacyjne oraz kompensatory przewodu rurowego.

REDUKCJA GAZÓW PRZEMYSŁOWYCH

Obecnie standardy europejskie stają się coraz bardziej rygorystyczne w stosunku do zakładów przemysłowych takich jak huty. Aglomerownie surowców dla wielkich piecy są wyposażane w reaktory neutralizujące negatywny wpływ pyłów przemysłowych, które zostają odprowadzane do ponownego obiegu lub usuwane jako degradowalny odpad przemysłowy.

Szacunkowa waga konstrukcji reaktora wyniosła blisko 400 ton. Projektowanie, wykonanie oraz montaż został zrealizowany w ciągu zaledwie 5 miesięcy. Ze względu na bardzo ograniczony czas realizacji ważną rolę spełniła koordynacja prac pomiędzy biurem projektowym, warsztatem produkcyjnym i zastosowaniem odpowiedniej technologii, a także współpraca z podwykonawcami i partnerami kooperacyjnymi (dostawcy, warsztaty, cynkownie, spedycja).

PROJEKTOWANIE

Ważną kwestią podczas realizacji była odpowiednia wymiana informacji pomiędzy biurem technologicznym inwestora a projektantami. Model 3D i powstała dokumentacja warsztatowa były podstawą do poprawnego wykonania zlecenia.

DOŚWIADCZENIE

Wieloletnie doświadczenie monterów, spawaczy, brygadzistów i kadry inżynierskiej przyczyniło się do poprawnego wykonania projektu. Pomimo zmian i rewizji projektowych powstałych podczas zaawansowanego etapu realizacji montażu udało się w szybki sposób reagować i rozwiązywać powstałe problemy.

HARMONOGRAM PRODUKCJI

Z uwagi na ograniczony czas realizacji bardzo istotnym czynnikiem podczas produkcji i montażu było raportowanie aktualnego zaawansowania prac, a także szybkie przeciwdziałanie konsekwencjom zmian projektowych.

Odtwarzacz video

00:00

00:22

PODSUMOWANIE

Projektowanie i budowa reaktora była kolejną inwestycją i zleceniem jakie grupa Saint Gobain powierzyła firmie EKO-IN. Ze względu na długotrwałą współpracę, pomimo istotnych zmian projektowych udało się w krótkim czasie wykonać zlecenie terminowo i bez opóźnień. Naszą domeną jest doświadczenie w realizacji montaży na obiektach mieszczących się również poza granicami kraju. Ponadto innowacyjne i odważne pomysły związane z planowaniem koncepcji przebiegu montażu i rozwiązania warsztatowe ułatwiające przebieg instalacji na obiekcie, są atutami pozwalającymi na ograniczenie czasu realizacji projektu. Dzięki temu możemy sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i krótkim terminom kontraktowym. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą w ramach produkcji i montażu zapraszamy do składania zapytań ofertowych.